Úvodní strana Produkty Stínicí technika Exteriér Venkovní rolety

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou dalším nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem a současně chrání otvorové výplně proti prostupům tepelné energie, které nezachytí okna. Pokud není stavebně připraveno jinak, je pancíř lamel schován v boxu.

Rozlišujeme tři základní varianty umístění - předokenní (box se vyrábí v kulatém i hranatém provedení, může být umístěn viditelně před oknem či schován pod omítkou), nadokenní (box je umístěn nad rámem okna, zevnitř je zateplen, čímž nedochází k tepelnému mostu) a rolety v překladu Heluz (bez boxu). Lamely jsou na koncích střídavě opatřeny aretacemi, čímž se minimalizuje pohyb lamel vlivem větru.

Venkovní rolety předokenní

V nabídce máme několik typů boxu pro předokenní rolety – podomítkové, kulaté a také hranaté s různým typem zkosení. Box, v němž je roleta uložena se vyrábí i s kombinací integrované sítě proti hmyzu. Lamely jsou dodávány z PVC nebo hliníkové s vypěněním (pěna bez FCKW). Hliníkové lamely zajišťují vysokou pevnost a velmi dobré izolační vlastnosti. Tyto lamely také zajišťuji vysokou stabilitu u větších rozměrů rolet, a současně slouží pro svoji vysokou odolnost a pevnost jako bezpečnostní překážka.

Venkovní rolety jsou vhodné do rodinných domů, bytů i kanceláří. Montáž se provádí na rám okna, do ostění nebo na fasádu domu. Rolety se nepoužívají na oblouky.

Venkovní rolety nadokenní

Nadokenní rolety jsou rolety s PVC boxem s izolací, který je umístěn nad horní rám okna. Montují se zároveň s okny. Standardem jsou PVC vodící lišty. Revizní klapka, která slouží pro pozdější přístup dovnitř boxu je umístěna do interiéru. Lamely jsou dodávány z PVC nebo hliníkové s vypěněním (pěna bez FCKW).

Heluz systém

Je systém s nosným roletovým překladem s izolací, který je umístěn nad rámem okna již v rámci hrubé stavby. Hliníkové vodící lišty jsou zapuštěny do ostění. Revizní klapka je umístěna do exteriéru. Lamely jsou dodávány hliníkové s vypěněním (pěna bez FCKW).

Ovládání je zajištěno páskou, šňůrou nebo motorem (tlačítkem nebo dálkovým ovladačem). Barevné provedení hliníkových i PVC lamel lze vybrat z široké škály našeho platného vzorníku.

Předokenní rolety - typ 1

ico výroba

  • vhodná pro dodatečnou montáž na rám okna nebo fasádu

Předokenní rolety - typ 2

ico výroba

  • vhodná pro zaomítání pod fasádu nebo zateplovací systém

Nadokenní rolety

ico výroba

  • plastový nebo hliníkový box vyplněn PUR vložkou, nezasahuje do světlosti okna

Heluz systém

ico výroba

  • podomítková
  • eliminace tepelných mostů

Ukázky realizací

ico výroba ico výroba ico výroba ico výroba ico výroba ico výroba ico výroba ico výroba

Mapa poboček SULKO

mapa