Spolupráce s HZS
Už před tímto výcvikem nás hasiči ze Zábřehu navštívili přímo ve výrobě. Během prohlídky jsme jim ukázali proces výroby plastových a hliníkových oken a dveří, představili různé typy kování a seznámili je s vlastnostmi a typy skel. Cílem bylo přiblížit jim konstrukční řešení, se kterými se mohou setkat při zásazích, a umožnit jim lépe porozumět našim výrobkům.
Na tuto návštěvu navázal výcvik, který proběhl na stanici Hasičského záchranného sboru v Zábřehu. Zaměřil se na různé způsoby vstupu do uzavřených prostor, a to s cílem dostat se dovnitř co nejrychleji a zároveň s co nejmenšími škodami.
Pro tento trénink jsme poskytli plastová a hliníková okna a dveře s různými typy zasklení. Hasiči tak mohli vyzkoušet překonávání reálných konstrukcí – od tradičních způsobů až po použití moderních technologií, například systému Cold Cut System Cobra, který řeže materiály pomocí vodního paprsku.
Podobné akce potvrzují význam spolupráce mezi výrobci stavebních prvků a složkami integrovaného záchranného systému. Praktické ověření odolnosti a chování výrobků v krizových situacích pomáhá oběma stranám – záchranáři získají realistický trénink a výrobce cenné informace pro další vývoj.
Společnost SULKO děkuje Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje za možnost spolupráce a těší se na další společné projekty.