Okenní rám

Okenní rámy pouze s ocelovou výztuhou? SULKO nabízí alternativu

Již od poloviny 50. let, tedy od doby, kdy z výrobních linek v Německu sjel první plastový okenní rám, investují jednotlivé společnosti nemalé peníze do zdokonalování nejrůznějších vlastností těchto rámů, a to od mechanických, přes termické až po akustické parametry.

Nedílnou součástí plastových profilů, zejména těch rozměrnějších, byla od té doby ocelová výztuha rámu, tvořená většinou pozinkovanými ocelovými profily, popř. slitinou. Ocelové výztuhy umožňovaly hmotnějším a větším plastovým profilům držet tvar a zabraňovat tak jejich deformaci. Krom této základní výhody však použití ocelových prvků v okenních rámech zvyšovalo tepelné ztráty profilů, jejich hmotnost a akustickou propustnost, jelikož ocel docela obstojně vede nejrůznější, tedy i zvukové vibrace. Díky těmto jevům investovalo velké množství firem značné prostředky do vývoje nových materiálů, kterými se povedlo ocelové výztuhy úplně nahradit, a tak zlepšit celkové vlastnosti okenních profilů.

Budoucnost je v kompozitu

S rostoucími nároky na design a energetickou úspornost jde dopředu také vývoj použitých materiálů při výrobě plastových oken.Nové konstrukce na bázi polymerového kompozitu již dnes splňují statické požadavky při eliminaci veškerých tepelných mostů v profilu rámu a křídla. Kompozitová okna neobsahují ocelové výztuhy, přesto je zachována vysoká třída odolnosti proti vloupání. Pojďme se blíže podívat na naši řadu Profi Line a Profi+, které jsou na použití těchto moderních materiálů založeny.

SULKO Profi Line a Profi+ bez ocelových výztuh

Když jsme v roce 2008 uvedli naši řadu SULKO Profi line, netušili jsme, o jak zásadní krok v úspoře nákladů jde a jak zásadně zlepší tato okna komfort bydlení svým majitelům. Na počátku této řady oken stál tehdy zcela nový materiál z plastového kompozitu nazvaný RAU-FIPRO. Tento polymer je vyztužen po celé své délce pomocí skelných vláken, díky čemuž obstojí i ve velmi náročných podmínkách. Zkušenosti s výrobou těchto kompozitních materiálů načerpala společnost REHAU při dodávání špičkových komponentů pro automobilový průmysl, zejména pak součástí karoserií pro vozy závodů Formule 1 a my jsme velmi rádi, že můžeme tyto technologie využít i v nabídce prvotřídních oken.

Díky absenci ocelové výztuhy jsme schopni garantovat absenci většiny tepelných mostů a velmi nízké tepelné ztráty od 1 W/m2K při použití izolačního dvojskla, až po neuvěřitelných 0.47 W/m2K  při použití speciálních trojskel, což v běžném rodinném domě představuje úsporu až 8 850 Kč/rok. Co se týče zvukové izolace, pak ve standardním provedení nebývá problém dosáhnout útlumu 35dB, což se s ocelovou výztuhou jen těžko povede. Navíc v místech, kde je zapotřebí tišší prostředí není problém přizpůsobit okna s materiálem RAU – FIPRO až k útlumu 49 dB, což je skutečně dobré zatlumení, které si poradí i s hlukem rušnějších částí měst.

S okny SULKO se nejen vejdete do vašeho rozpočtu, ale ještě ušetříte nemalé prostředky díky moderním úsporným technologiím, vyvinutých spolu s odborníky. Ocelové výztuhy jsou minulostí, je čas přivítat budoucnost z kompozitních materiálů.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/www.sulko.cz/www/blog/wp-content/themes/brood/inc/template-tags.php on line 56
Okna
, ,

Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.sulko.cz/www/blog/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Google+
https://www.sulko.cz/blog/okenni-ramy-pouze-s-ocelovou-vyztuhou/
Twitter