Teplé distanční rámečky

Co jsou to teplé distanční rámečky a proč byste je měli mít v oknech

Distanční rámečky se používají mezi jednotlivými skleněnými tabulemi u izolačních skel. Existují tři základní druhy – hliníkové, nerezové a plastové. Liší se teplotní vodivostí, kdy jde o to, aby tato hodnota byla co nejnižší. Původně používané hliníkové distanční rámečky byly překonány nerezovými a následně se přešlo na plastové, které bývají označované jako teplé distanční rámečky.

Teplé distanční rámečky

Instalace těchto rámečků má praktické důvody a slouží i ke splnění norem. Teplotní faktor vnitřního povrchu konstrukce se používá k ověření míry rizika kondenzování vodní páry na vnitřní straně skla, což negativně ovlivňuje zdravotní nezávadnost vnitřního prostředí. Teplé distanční rámečky pomáhají vyrovnat rozdíly teplot a zabránit kondenzaci vody na skle a jeho orosení. To však není jejich jediná výhoda.

Zabraňují orosení skla

Hlavní výhodou je již zmíněná ochrana proti rosení skla. Zlepšená tepelná prostupnost umožňuje předcházet oroseným sklům, což bývá problém hlavně plastových oken. Omezení srážení páry předchází vzniku nepříjemných plísní.

Snížení nákladů na vytápění o 5%

Použití teplých distančních rámečků v oknech dokáže snížit náklady na vytápění v průměru až o 5%. Použitím rámečku se vytvoří další izolační vrstva, která ještě o něco sníží únik tepla oknem.  To samozřejmě vede i ke snížení celkových emisí CO2 a snížení ekologické stopy domácnosti.

Prodloužení životnosti skel

Využívání efektivních distančních rámečků vyráběných z plastových materiálů pomáhá prodloužit životnost skel, která nejsou tolik namáhána vlhkostí a zatěžována velkými rozdíly teplot. Okna a parapety jsou sušší a snadněji se čistí a udržují než při neustálém zatěžování vlhkostí.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/www.sulko.cz/www/blog/wp-content/themes/brood/inc/template-tags.php on line 56
Okna
, ,

Warning: A non-numeric value encountered in /www/doc/www.sulko.cz/www/blog/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279
Facebook
Google+
https://www.sulko.cz/blog/co-jsou-to-teple-distancni-ramecky-a-proc-byste-je-meli-mit-v-oknech/
Twitter